5 Essential Elements For doğal taşlar

“Gerçekliğin taşı” olarak bilinen Amazonit’in kişinin kendi gerçekliğini ifade etmesini desteklerken denge ve şans getirdiğine, ruha sakinlik verdiğine inanılır.

Yakınımızda olan bu taşlardan bazıları, nazar veya elektronik aletlerden yayılan negatif ışınlara karşı koruma sağlar.

Doğal taşlar cilt bakımında da önemli bir yere sahip. Pembe kuvars ve yeşim taşından yapılan, Jade Roller ve Gua Sha gibi yüz masajı aletleri, bu doğal taşların iyileştirici ve toksin giderici özellikleri sayesinde cilt bakımında da tercih ediliyor.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Doğal taş satın almak için Web sitemizi tercih edebilirsiniz. Mitr içerisinden bir tıkla istediğiniz doğal taş ayağınıza kadar gelir.”

Kullandığımız çeşme suların aksine hazır sular ile temizliğini yapabilirsiniz. Güneş testide tavsiye edilir güneşe koyularak doğal taşlarda temizlenir fakat sizlere en bilinen ikisinden bahsedeceğiz. Her doğal taş mineral açısından zengin birer canlıdır. Vücudunuza temas ettiklerinde negatif enerjiyi alan taşlar kötü enerjiyi alırlar ve bunların her 2 güne bir temizliğinin en az bir saat olsa bile bu arındırma yönteminin yapılması gerekmektedir.

Yaratıcılık ve yetenekleri destekleyen apatit taşı aynı zamanda ilham taşı olarak bilinir. Ruh ve beden akışını tamamlayan bu taş sayesinde duygu, fikir ve inançlarınızı kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Akik taşı ismini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Yemen taşı veya ölümsüz taş olarak bilinen Akik, çoğunlukla koyu kırmızı ve turuncu renginde olsada doğada çeşitli farklı renklerde bulunabilen bir doğal taştır.

Sabır, huzur ve yaratıcılık, aventurin taşının en belirgin özelliklerinden bazılarıdır. Pozitif enerjisi sebebiyle kişinin kalp çakrasına çAlright yoğun şekilde etki eden aventurin taşı bu enerji sonucunda denge ve doğal taşlar uyumu geliştirir.

Su grubunda yer alan Balık burcunun doğal taşları mercan, ametist, yeşim ve akuamarindir. Bu taşlar arasında yer alan mercan ve ametist, Balık burcu kişilere enerjilerini dengelemek için yoğun titreşimler saçar. Aynı zamanda ihtiyaca yönelik diğer balık burcu doğal taşları da kullanılabilir.

Doğada şeffaf ve sivri uçlu bir şekilde bulunan kristal kuvars, en popüler doğal taşların başında geliyor. “Usta şifacı” olarak bilinen kristal kuvars faydalarına baktığımızda, çakraları dengelediğini, enerjileri düzenlediğini ve kullanan kişiye konsantrasyon artworkışı sağladığını görüyoruz. Meditasyon ve yogada da sık sık kullanılıyor.

Sitrin taşı, bulunduğu ortama neşe ve sıcaklık getiren güçlü bir enerjisi vardır. Duygusal olarak zorlu anlarda avuç içerisinde sitrin taşını tutmak sakinleşmeyi sağlar. Bu taşla bağlantı kurulduğu zaman hayatın her alanında şans ve pozitif enerji kaynağı olur.

Yontulan doğal taşlar genellikle dekoratif olarak kullanılabilir. Bunun dışında daha detaylı şekiller verilerek, doğal taş kolye, doğal taş bileklik ve doğal taş yüzük şeklinde de kullanılabilir.

Not: Rahatsızlıklarınız için öncelikle doktorunuza başvurmayı unutmayın. Doğal taşlar tam anlamıyla bir tedavi imkanı sunmaz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *